Suhtle meiega messengeris
Avatud E-R 8:30-17.00

TÖÖRIIETE MATERJALID

Canvas

Canvase mõistet kasutatakse paljude kangaste kestvuse ja tiheduse iseloomustamiseks. Näiteks tugev puuvillakangas, kaaluga üle 300 g/m².

CoolMAX

CoolMAX on spetsiaalne neljakandiline ja suurepinnaline kiud, mis juhib niiskuse kehapinnalt järgmisse riidekihti. Materjal on väga õhku läbilaskev ja meeldivalt pehme. CoolMAX jahutab eriti hästi, setõttu sobib just suvistes ja palavates oludes. Materjal ei ima peaaegu üldse vett, on õhuke ja kuivab kiiresti. On lihtsasti masinaga pestav ja kergesti hooldatav. Kasutame CoolMAX-i sooja pesu, sokkide jms valmistamiseks.

Cordura

Jõulise tekstuuriga eriti tugev ja jäik nailonmaterjal. Kerge, hõõrdekindel, vetthülgav, suure rebimistugevusega. Kasutame cordurat kiiresti kuluvates kohtades, nt põlvekohad ja pükste ripptaskud.

Core-Tex

Core-Tex on veekindel ja hingav membraan, mis ei lase veel kangasse tungida. Soodustab loomuliku jahutusprotsessi toimimist, lastes higistamisel tekkinud aurudel eemalduda.

Fliis

Paks ja pehme karustatud polüesterriie. Talvel on fliis väga soe ja pehme, suvel kerge selga tõmmata. Kangas on väga vastupidav ja kergesti hooldatav, sest on valmistatud vett mitteimavast polüestrist.

Meriinovill

Meriinovilla saadakse meriino lambalt. Meriino tõug on eriline kvaliteetvillaga lambatõug. Meriino tõugu lambalt saadud villakiud on peen ja eriti pehme. Samuti on meriinovill väga elastne ja masinpestav, vormihoidev ega vildistu pesemisel. Kasutame meriinovilla sooja pesu, sokkide jms valmistamiseks.

Polüester

Kunstmaterjal, mis on alternatiiviks puuvillale. Polüesterkiud ei ole nii mugav ja pehme kui puuvill, kuid on selle eest suurema kulumiskindlusega ja kaalult kergem. Ei määrdu nii kiiresti kui looduslik materjal.

Polüestri ja puuvilla segumaterjal

Kulumiskindel ja mugav kangas. Kasutame põhiliselt 65% polüester/35% puuvill materjali kooslust.

Polüuretaan (PU)

Sünteetiline kiud, mida kasutatakse kangaste töötlemisel või vahtmaterjali valmistamisel.

Puuvill

Mugav ja hea kulumiskindlusega looduslik materjal. Kasutatakse tihti koos polüestriga.

Stretšmaterjal

Stretšmaterjal on sünteetiline kangas, mis venib. Olenevalt materjalist venib stretškangas kas kahes suunas või neljas suunas. Meie kasutame oma toodangus elastaani.

Windstopper

Membraan, mida lamineeritakse materjalidele tuulekindluse andmiseks. Väga hea hingavus ja tuulekindlus.