Suhtle meiega messengeris
Avatud E-R 8:30-17.00

KAITSEKIIVRID

STANDARD EN 397

EN 397 standardis määratletakse ära füüsilised nõuded (materjal, konstruktsioon, suurus jne) ja omadused (löögikindlus, teravate esemete läbimisvõime, küljejäikus jne).

KIIVRI KASUTAMINE

Kiivrit peab kandma keskkonnas, kus esineb oht allakukkuvatele esemetele, kus on oht vigastada pead, esineb soojuskiirgust või sulametalli pritsmeid.
Kiiver ei ole kavandatud kaitsma läbitungimiste eest külgedelt, tagant ja eestpoolt, kuid kaitseb mõõdukate löökide eest ka nendelt suundadelt.

NB! Ehitussektoris peab alati kandma lõuarihmaga kiivrit!

KASUTUSAEG

Kiivri kasutusele võtmisel on kiivri omanik kohustatud kiivri sees olevasse tabellisse tegema märkme kasutusele võtmise aja kohta. Toote maksimaalne soovitatav reaalne kasutusaeg on 3 aastat peale kasutusele võtmise kuupäeva möödumist. Samuti on soovitatud kiivrid kasutusest eemalda 5 aastat möödumisel nende valmistamise kuupäevast (kiivrite valmistamise kuupäev asub kiivri noka all ringi sees – ringi keskel on märgitud tootmisaasta ning aastaarvu vahel asuv nool näitab tootmiskuud).
Kiiver tuleb kasutusest kõrvaldada nähtavate vigastuste, pragude või kriimustuste esinemisel, mis võivad vähendada kiivri kaitseomadusi. Kiiver tuleb vahetada, kui kiiver on kahjustunud tööõnnetusjuhtumil, isegi kui nähtavad vigastused kiivril puuduvad.