Avatud E-R 8:30-17.00

TÖÖRIIETE MATERJALID

Puuvill

Mugav ja hea kulumiskindlusega looduslik materjal. Kasutatakse tihti koos polüestriga.

Polüester

Kunstmaterjal, mis on alternattiviks puuvillale. Polüesterkiud ei ole nii mugav ja pehme kui puuvill, kuid on selle eest suurema kulumiskindlusega ja kaalult kergem. Ei määrdu nii kiiresti kui looduslik materjal.

Polüestri ja puuvilla segumaterjal

Kulumiskindel ja mugav kangas. Björnkläder kasutab põhiliselt 65% polüester/35% puuvill materjali kooslust.

Canvas

Canvase mõistet kasutatakse paljude kangaste iseloomustamiseks, st kestvust ja tihedust. Björnkläderi canvasest tööriided on tugevast puuvillakangast, kaaluga üle 300 g/m².

Meriinovill

Meriinovilla saadakse meriino lambalt. Meriino tõug on eriline kvaliteetvillaga lambatõug. Meriino tõugu lambalt saadud villakiud on peen ja eriti pehme. Samuti on meriinovill väga elastne ja masinpestav, vormihoidev ega vildistu pesemisel. Björnkläder kasutab Meriinovilla sooja pesu, sokkide jms valmistamiseks.

CoolMAX

CoolMAX on spetsiaalne neljakandiline ja suurepinnaline kiud, mis juhib niiskuse kehapinnalt järgmisse riidekihti. Materjal on väga õhku läbilaskev ja meeldivalt pehme. CoolMAX jahutab eriti hästi, setõttu sobib just suvistes ja palavates oludes. Materjal ei ima peaaegu üldse vett, on õhuke ja kuivab kiiresti. On lihtsasti masinaga pestav ja kergesti hooldatav. Björnkläder kasutab CoolMAX-i sooja pesu, sokkide jms valmistamiseks.

Fliis

Paks ja pehme karustatud polüesterriie. Talvel on fliis väga soe ja pehme, suvel kerge selga tõmmata. Kangas on väga vastupidav ja kergesti hooldatav, sest on valmistatud vett mitteimavast polüestrist.

Polüuretaan (PU)

Sünteetiline kiud, mida kasutatakse kangaste töötlemisel või vahtmaterjali valmistamisel.

Cordura

Jõulise tekstuuriga eriti tugev ja jäik nailonmaterjal. Kerge, hõõrdekindel, vetthülgav, suure rebimistugevusega. Björnkläder kasutab Cordurat kiiresti kuluvates kohtades, nt põlvekohad ja pükste ripptaskud.

Windstopper

Membraan, mida lamineeritakse materjalidele tuulekindluse andmiseks. Väga hea hingavus ja tuulekindlus.