Suhtle meiega messengeris
Avatud E-R 8:30-17.00

Erinevad nahasordid

Loomapindnahk

Väga kulumis- ja rebenemiskindel ning talub suurt koormust.
Hülgab hästi niikust. Loomanahast saadakse paksu nahka, millest tehakse üldtööde kindaid ja kindaid, mis peavad kaua vastu mehhaanilisele kulumisele.

Seapindnahk

Töökinnaste kõige levinum materjal.
Põhjuseks odavus ja väikeste aukude tõttu, mis on jäänud seakarvadest nahk „hingab”. Ei ole niiskuskindel. Teatud parkimismeetoditega saab seanahast väga pehme ja
tugeva naha.

Kitsenahk

Väga elastne ja kulumiskindel nahk. Kitsenahk on õhem ja sobib ideaalset kinnaste tootmiseks, kus on vaja sõrmeotstetundlikkust.
Oma rasvasisalduse tõttu hülgab niiskust.

Pind- või alusnahk

Pindnahk on naha pealispind – sile pind.
Alusnahk on naha aluspind, mis on saadud naha lõikamisel pikuti. Pind on ebaühtlane ja kare, mis tagab hea haarde.
Alusnahk on poorne ja ei kaitse niiskuse eest nagu pindnahk. Loomaalusnahast toodekase kuumuskindlaid- ja keevituskindaid, sest alusnahk kaitseb kuumuse eest paremini kui pindnahk.

Naturaalkummi, sünteetilised materjalid

Naturaalkummi/lateks

Naturaalkummi (lateks) kasutatakse erinevate õhukeste kinnaste tootmisel, nt: steriilsed kirurgi-, majapidamiskindad ja tööstuses kasutatavad kindad. On väga elastne, lõike- ja kulumiskindel. Naturaalkummist toodetud kindad tagavad hea kaitse, alkoholil ja veel põhinevate kemikaalide vastu, nt puhastusvahendid. Kindad toodetakse 90-95% ulatuses naturaalkummist koos erinevate lisamaterjalidega, millest mõned võivad põhjustada allergilist reaktsiooni nii tootmisel kui ka kasutamisel.

Nitriilkummi

On sünteetiline segumaterjal, mis on väga kulumis-, lõike- ja torkekindel. Kõrgkvaliteetne nitriilkummi tagab hea kuiva haarde. Vastupidav õlidele, lahustitele, rasvadele, jne.

Neopreen

Neopreeni kasutatakse erinevate õhukeste kinnaste tootmisel, alates kirurgikinnastest lõpetades kemikaalikaitsekinnastega. Elastsus säilib ka külmas. Kaitseb kemikaalide eest, nt õlid, rasvad, orgaaniline süsivesinik, happed, jne. Ei oma nii head kulumis-, torke-, ja sisselõikekindlust kui näiteks nitriil.

PVC (vinüül)

PVC on hea kulumiskindlusega ja tihti hea nii kuiva- kui ka märjahaardega.
PVC-kindad kaitsevad vees lahustuvate kemikaalide eest, nt puhastusained (happed ja alkaalid). Tagab piiratud kaitse orgaaniliste lahustite korral.
Ei sisalda proteiine, akseleraatoreid, mis põhjustavat allergilist rektsiooni.

Butüülkummi

Gaasi- ja vedelikukindel materjal, mis kaitseb nt tugevatoimeliste hapete korral. Soovitatav kasutada keskkonnas, kus on vaja kaitsta käsi gaasi, tolmu ja õhu eest.

PVA

Tagab suurepärase kaitse ohtlike orgaaniliste lahustite korral.
Talub isegi aromaataineid, kloori- ning petrooleumlahuseid. Ainuke kinnas, mis talub triklooretüleeni.